Nie jeden pár zažíva situáciu, že aj keď je ich snaha počať dieťa vysoká, jednoducho sa im to nedarí. V prvom rade nie je na škodu, ak zájdete za odborníkmi. Tí vám na základe niekoľkých testov budú vedieť so stopercentnou istotou povedať, že sa nejedná o žiadny vážny problém. Navyše nezabudnite na to, že aj to sa dá riešiť. Za neschopnosťou otehotnieť, však môže stáť aj stres. A to ako ten váš, alebo ten vášho partnera.
Prvou veľkou chybou, ktorú robí mnoho žien je to, že ak sa im nedarí otehotnieť už dlhšiu dobu, začínajú príliš tlačiť na pílu. Na svoje plodné dni čakajú ako na spasenie a ihneď po ich príchode svojho partnera doslova znásilnia. Ak medu ne patríte aj vy, nečudujte sa, že neprichádza vytúžený výsledok. Ak sa totiž snažíte splodiť dieťa takýmto spôsobom, vaša hlava vám v tom môže brániť.
Ak pracujete v stresovom zamestnaní, alebo sa trápite kvôli iným veciam, je dosť možné, že sa bábätka nedočkáte. Váš organizmus totiž funguje v akomsi pohotovostnom režime. Príroda to jednoducho zariadila tak, že dieťa príde až vtedy, keď je na to vaše telo pripravené.
Nadmerný stres navyše priamo vplýva na kvalitu spermií a vajíčok. Takže ak sa stresujete vy, alebo vás partner, je úplne prirodzené, že sa vám nepodarí urobiť si bábätko.
V prvom rade, by ste sa mali celkovo upokojiť. Vezmite si dovolenku a choďte napríklad k moru. Jednoducho zahoďte všetky starosti, ktoré musíte pravidelne riešiť. To isté platí samozrejme aj o vašom partnerovi. Nesnažte sa svojho partnera uháňať do postele len preto, lebo máte plodné dni. Vo väčšine prípadov, to takto naozaj nefunguje. Prirodzená cesta je vždy lepšia a v tomto prípade to platí niekoľkonásobne.
Zaujímavé zistenie
Viacero vedeckých testov preukázalo, že ženy, ktoré sú pravidelne vystavované nadmernému stresu, môžu byť neplodné. Na prekvapenie vedcov, však krátka liečba psychických problémov a celkové upokojenie žien spôsobilo, že opäť mohli mať deti. Na základe týchto poznatkov existuje reálna súvislosť medzi stresom a neschopnosťou otehotnieť.